Kurban Satış Yerleri

​Üsküdar Belediyesi tarafından 2,5 ay süre olmasına karşın Kurban Bayramı’nda kurbanlıklara ilişkin yaşanabilecek satış sıkıntısı göz önüne alınarak bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle:

2011 yılında Üsküdar genelinde verilen kurban satış izinleri nedeniyle yoğunluk ve sıkıntılar yaşanmış, birçok mal satıcıların elinde kalmıştır.

Bu sebeplerden dolayı 2012 yılı kurban satış noktaları Belediyemizce belirlenmiştir. Belirlenen satış noktaları dışında izin verilmeyecektir.

Kurban yeri kiralayacak vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için aşağıda belirtilen irtibat numaralarını aramaları veya şahsen Zabıta Müdürlüğüne müracaat ederek bilgi almaları önemle duyurulur.

İrtibat Numaraları: 0 216 531 32 01
0 216 531 30 00 Dahili:2317

Başakşehir kurban satış yerleri için belediye tel : 444 0 669

İstanbul’un en modern kurban satış ve kesim yerine sahip olan Başakşehir’de, kurban satış yerlerinin kiralanmasına başlandı.

Eylül Ayı itibariyle satış yeri kiralamak isteyen kurban satıcılarının ön başvurularını alan ve değerlendiren Başakşehir Belediyesi’nin Başakşehir 1.Etap’ta ve Bahçeşehir Gölet Bölgesi’nde bulunan büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık satış yerleri, gerek kurbanlıklar gerek satıcıları için her tür imkana ve konfora sahip.

Satış yerlerinde satıcılar için ranza, yatak ve yorgan verilmesiyle birlikte yemek yapmak ve yeme imkanı olan bağımsız bölümlerin de yer aldığı kurban satış yerlerinin kiralanması, doğrudan başvurularla yapılabildiği gibi Başakşehir Belediyesi’nin 444 0 669 nolu telefonu üzerinden de yapılabiliyor.

Geçen yıldan farklı olarak bu yıl, İstanbul Avrupa Yakası’nda satışa sunulacak olan kurbanlıkların sadece Trakya Bölgesi’nden gelecek olması, satıcıları,Başakşehir’de olduğu gibi modern ve imkanları daha iyi olan, kurbanlıklarının satamayıp geri götürmek zorunda kalmayacakları kurban satış ve kesim alanlarına yöneltiyor.

Başakşehir Belediyesi, kurbanlık satıcılarını Başakşehir’in ikinoktasında olan ve sınırlı sayıdaki kurban satış yerlerinden yer kiralamaları için geç kalmamaları konusunda uyarıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*