Kurban Fiyatları İstanbul

Ramazan ayının yaklaşması ile kurbanlık piyasası hareketlendi. Fiyatlar normal standardında seyrediyor şimdilik. 

Sel baskınlarının ekinleri vurmasıyla yem fiyatlarında başlayan yavaş artışdevam ederse bu durumkurban fiyatlarına da yansıyacak gbi gözüküyor.

İstanbul’da bu sıralar  adaklık için canlı kilogramı 12-14 TL civarında seyrediyor.

2014 Yılı İstanbul Kurbanlık Koyun Fiyatı
Koyun (tane) 400 – 800 TL

Canlı Kilo: 11-14 TL arasında değişiyor.

2013 Yılı İstanbul Kurbanlık Büyükbaş Hayvan Fiyatları
Canlı tosun (tane) 5000 – 7000 TL

Canlı Kilo: 10-13 TL civarında bir fiyat durumu söz konusu.

kurbanlik-fiyatlari

20 yorum

 1. Kurbanlık Fiyatları

  kurban fiyatları ile ilgili yazılarınızı her defasında okuyorum ama bazı adaklık yerlerine gidiyorum fiyatları farklıyken baska yerlere gidiyorum baska fiyatları çıkıyor. Gerçi genellikle en doğru fiyatlar burada sanırım. verdiğiniz fiyat aralıklarının haricinde hiçbir aykırı fiyata rastlamdım. ben senede 3- defa istanbulda kurban kesiyorum. sizinle tanışmak kurbanlarınızdan almak isterim bana mail adresimden ulaşırsanız irtibat kurarız.

  • merhaba,
   Bizim sitemizde bilgilendirme amaçlı yazdığımız fiyatlar genellikle piyasa fiyatlarıdır. Biz piyasanın içinde olmamız nedeni ile birçok satıcının fiyatından haberimiz olur ve bu şekilde dogru fiyat bilgisini sitemizden yayınlama imkanına sahip oluyoruz. Ama satış fiyatlarımız genellikle piyasa fiyatlarının en uygunlarındandır.Biz büyük üretici oldugumuz için doğrudan tüketiciye ulaştırdığımız ürünlerimizde aracı komisyonları vs olmaz. Bu nedenle piyasada en uygun bulabileceğiniz fiyartlar bizdedir.

 2. biz de kurban satıyoruz arkadaşım ama bu fiyatlara ben kurban bulamıyorum siz hayvanı nereden getiriyorsunuz. bize de bir yardımcı olsanız da biz de uygun fiyatlara satışyapıp kazanabilsek. İstanbulda kurban işi gerçekten zor. yer bulması getirmesi beslemesi falan çok zor. Şimdi rekabette yüksek biz getirdiğimiz hayvanları satamıyoruz da. Alıcı var ama satıcı da çok olduğu için istanbulda kurban işi gerçekten çok zor olmaya başladı.

  • eğer üretici deilseniz gerçekten istanbulda kurban işi çok zordur. biz bile bazen zorlanıyoruz. Piyasa rekabeti çok arttı ve fiyatlar çok degişken. Yem fiyatlarını ve piyasayı iyi takip etmek gerekiyor.

 3. Selamun aleykum
  Biz geçenlerde bir yerden derneğimiziçin toplu kurban alımı yaptık kestirdik ama sakatatlarını sonradan farkettik içine koymamışlar. Sonra adamları aradık fakat ulaşamadık. İstanbulun göbeginde kurban satan insanlar bunu nasıl yapabiliyorlar ben anlamıyorum. Yada merak ettiğim konu şu: kurbansatarken sakatatlarını bilerek mi koymuyorlar acaba. Geçenlerde yine istanbulda kurbancılık yapan bir abi söylemişti hayvanların sakatatı yenmiyormuş falan diye bu konu ile ilgili birbilginiz va r mı acaba?

  • Aleykumselam
   nereden kesitridiğinizi bilemiyorum ama eğer alıcı sakatatlarını istemiyorum gibi bir belirtmede bulunmadıysa sakatatlarını veriyoruz biz. Eğer yok almıyoruz derse o zaman kalır. Aldığınız yer neden böyle birşey yapmış onu bilemiyorum. Adamlara ulaşmayı deneyin. Belki bir aksaklık olmuştur yoksa neden telefonuna ulaşılmasın. Sonucta kimse işini bırakıp bir sakatat için kaçıp gitmez.

 4. kurbanlık alan istanbul

  kurban bayramında bende istanbulda olacağım o zaman sizden kurban alırım . ne zaman internetten kurban fiyatlarına bakmak istesem sizin sitenizden en güncel ve doğru fiyaztları bulabiliyorum emekleriniz için Allah razı olsun. İstanbulda kurban satıyorsunuz diye başka yerleri ihmal etmiyorsunuz Tükiyedeki bütün yerlerin hemen hemen kurban fiyatlarını sitenizden bulabiliyorum. Allah’a emanet olun hayırlı işler.

 5. Kurban fiyatlarınız

  kurban fiyatlarınız ile ilgili bilgi alamak istiyorum lütfen bana ulaşabilirmiziniz. İstanbuldan ulaşıyorum. Büyükbaş veya küçükbaş kurbanlık almak istşyotum aam bütçemin el verdiği birşey alacağım. İki arkadaşım da var adak falan değil ama kesip yemek için hayvan alacağız uygun bir fiyatlandırma yapabilirseniz 3 tane küçükbaş yada bir tane büyükbaş kurbanlık alabiliriz.

  • Kurban fiyatlarımız şu anda küçükbaşlarda dişi: 10 TL, Erkek 13 TL dir. Büyüklüğüne göre bir hayvan ortalama 40-50 kilodan başlar yukarıya doğru devam eder. Hangi büyüklükte bir hayvan istediğinizi belirtirseniz biz de ona göre bir tane seçer kesip adresinize ulaştırırız. İstanbulda nerede oturdugunuz da önemli. Anadolu yakasına gönderme imkanımız yok. Belli şartlarla gönderebiliyrouz. Önce bir karar verin bize sonra telefonla ulaşırsanız kurbanınızı keseriz inşallah.

 6. Selamun aleykum,
  Biz Yozgatta hayvan yetiştiriciliği yapıyoruz.Elimizde oldukça fazla hayvan var.Biz bunları normalde de kurban bayramında satabiliyoruz ama şu anda acil satmaya ihtiyacımız olduğu için size ulaşma ihtiyacı hissettik.İstanbulda kurban fiyatları buraya göre biraz pahalı. Biz bunları kamyonla kapınıza kadar gönderebiliriz. Lütfen kurbanlık fiyatlarımız için bize ulaşın. Acil oldugu için kelepir fiyattan vereceğiz. Fiyat cok problem olmaz. Zaten buradan istanbula kadar göndereceğiz. cevabınızı bekliyoruz.

  • Aleykumselam. Biz kurbanlarımızı kendi meralarımızda yetiştiriyoruz. Genellikle bu şekilde kurban alımı yapmayız. Yoğun oldugu dönemlerde alırız. Telefonunuzu aldık. Bir istişare yapıp size dönüş yapacağız. Siz de zarar etmeyin. Allah kolaylık versin.

 7. merhaba,
  Ben sizlere beylikdüzünden ulaşıyorum telefon numarasını birkaçdefa aradım ama ulaşamadım. Acaba bir kurbanlık alsak telefonda vekaletimizi versek kapımıza kadar getirmeniz kaç gün sürer. Haftasonu biz şehir dışında olacağız ve acilen kurbanımızı kestirmemiz laım.Memlekette de kestirebiliriz ama tanıdıklarımız burada KESTİRİP HEMEN DAGITMAK İSTİYORUZ O NEDENLE ECİLİYETİ VAR BİLGİ VEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİZ. aCİLEN ULAŞIN LÜTFEN

 8. merhaba,
  Benim çocuğum oldu bir akika kurbanı kestirmek istiyorum. Bende istanbuldayım ama benim yerim size biraz uzak. Anadolu yakasında oturuyorum acaba buraya kadar getirme imkanınız var mı. Bir de birşey öğrenmek istiyorum şimdi ben bu akika kurbanını kestikten sonra kendim de yiyebiliyor muyum. Yada eşim ve cocuklarım bu kurbanı yiyebilir miyiz. onun da bilgisini verebilirseniz çok memnun olurum. telefon numaramı buraya yazıyorum acil dönüz yapın lütfen 05** *** ** **

 9. geçen sene kurban bayramında sizden kurbanlık almıştık. eti çok güzeldi ama geçenlerde yine bir kurbanlık almak istedik sonra internetten baktım yeriniz değişmiş. Eski yerinize bosuna gittik. Şimdi adrese de gönderdiğinizi öğrenince hayrete düştüm boşuna dolaşmışız o kadar. Araçlarınız da soğutuculuymuş Ben bu kurban işinde bu kadar hassasiyetli davranan kimseyi görmedim helal olsun valla.

 10. S.A.
  Telefonda vekalet alma konusu benim biraz aklımı kurcalıyor. Ben şimdi telefonda vekalet versem kurban kestirsem oluyor mu ?
  Bunun için biryerden fetva falan aldınız mı. MEsela namaz kılmak için ille de hocanın olduğu yerde bulunmak gerekiyor yani Kabe’de kılınan namaza televizyondan canlı olarak iştirak edemiyorsunuz ya bu telefondan kurban için vekalet vermek de buna benzemiyor mu acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

  • elbette olur telefondan neden olmasın.Önemli olan vekaletini verdiğini karşı tarafa bildirmek. Hatta sen birisine verirsin o da baska birisine verebilir bunlar olagan seyler 🙂

 11. kurbanlar ne zaman gelecek

  Burada saman ve yem ile beslenen kurbanların tadını sevmiyorum ben. Acaba anadoludan kurban getiriyor musunuz. Getirdiğiniz kurbanlar doğal otlaklarda mı besleniyor yoksa buradaki gibi yemlerle ve kuru otlarla falan mı besleniyor.

 12. hayırlı günler
  biz büyük bir restoran işletiyoruzz acaba elinizde organik yetişmiş kurbalıklar var mı. Malumunuz İstanbulda doğal beslenmiş herhangi bir ürün bulmak kolay değil. saedece et için geçerli değil bu bütün gıda maddelerinde aynı sorunu yasıyoruz.

 13. Çelebi hayvancilik,dilerseniz kurbanınizin sivisini gecmisini izleyebilirsiniz.
  Yılların tecrübesi islami sartlara göre yetistirilmis uzman ekipler tarafından onaylanmis gönül rahatligi ile alabileceğiniz kurbanlıklar Yaylada yetistirilmis . her butceye göre uygun fiyatlardabulabileceginiz kurbanlıklar. Müracat 0545 625 26 01.
  0543 930 07 60

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*