Koyun fiyatları

Kurbanlıklarda fiyatlar hayvanın cinsine göre değişiklik göstermektedir.
Büyükbaş hayvanlarda ve küçükbaş hayvanlarda değişirken, küçükbaş hayvanlarda kendi içinde de farklılık göstermektedir. Koçlar daha pahalı olurken, koyunlarda fiyatlar biraz daha uygundur.

Koyun fiyatları 2014 itibari ile canlı KG fiyatı 10 TL şeklindedir.

kurbanlik-fiyatlari

18 yorum

 1. Selamun aleykum,
  Koyun fiyatları neden koça göre daha ucuz bunun bir nedeni var mı. İkisinin de aynı et değil mi ?

 2. kurbanlık fiyatları

  Yok ya bu memlekette iş yapılmaz. Ne çiftçiyi düşünen var ne köylüyü. İşler ne kadar zorlaşmış kimin umurunda. Bir hayvanı yetiştirmek satmak bu kadar ucuz mu ya. Millet 300 liraya hayvan almanın peşinde. Bilmiyorlar ki o hayvan o büyüklüğe gelene kadar zaten o kadar yem yiyor. Bizim hamallığımız da yanımıza kar kalıyor. Yıllardır hayvan yetiştiriciliği yaptyorum ama zorla karnımızı doyuruyoruz. Köylünün malı para etmiyor arkadaş.

  • eskiden daha mı iyiydi sanki kardeşim. sen madem ki yıllardır koyun besleyip satıyorsun bilmen lazım. Ticaret yapıyorsanız bazı şeylere ideolojik yaklaşmanız cok yanlış Eskiden hiç hatırlamıyor musunuz insanlar koyunlarını getirirdi kurban bayramlarında düşük fiyatlara bile satmalarına rağmen ellerinde kalırdı. Eskiden beri hayvancılık yapsanız bunları bilemeniz lazım illaki.

   • kurbanlık fiyatları

    Eskiden de olurdu evet öyle şeyler ama o zamanlar isteyenin istediği yerde kurban saatma imkanı vardı. Şimdi istanbula kurban getiremiyorsunuz. Bizim köylüler evvelki sene bir sürü kurbanlık koyun götürdü İstanbula ama köprüden geçmelerine izin vermediler. Eskisi kadar hayvan götürülmesine izin verilse tabiki yine milletin elinde kalacak. Götürülmesine izin verilmiyor ki koyunlar elinde kalsın o yüzden kalmıyor. Yoksa hayvancılık politikaları eskisinden kötü yani sen merak etme mustafa kardeşim. Köylüye hiçbir zaman gereken değer verilmedi. Bitgün köylünün değeri anlaşılacak ama o zaman da iş işten geçmiş olacak.

    • Kardeşim biz de köylünün halinden anlarız ben emekli olmadan önce çiftçilik yapıyordum. Şimdi inzivaya çekildik. Ne demek İstanbula hayvan sokmuyorlar. İsteyen istediği kadar hayvanı getirebiliyor. Orada alınan önlem sadece sağlıklı hayvanların satılması için alınan bir önlemdir. Köprüden geçirmiyorlar diye birşey yok. Önceden tarım köy işlerine başvuru yapıyorsun aşıları ve sağlık taramaları tamam olan hayvanların geçişi konusunda hiçbir sıkıntı yapılmıyor. Mantıklı olan da bu zaten.

     • kurbanlık fiyatları

      bakalım bu sene de onu deneyeceğiz izin verecekler mi. Her sene ayrı bir sıkıntı çekiyoruz o nedenle güvenimiz yok. Bu sene ne cıkaracaklar diye bekleyip duruyoruz.

  • Dogru söylüyon arkadaş

 3. geçenlerde bi adak kurbanı keselim dedik burnumuzdan geldi. Bir yere gittik adam uygun fiyat verdi ama düzgün hayvan yok. daha cok buyukbas hayvan satıyormuş. Sonra başka bir yere gittik adam deli bir kurbanlık fiyatı çekti bize. Ne yapacağımızı şaşırdık Keşke önceden sizin sitenizi görseymişim. En azından web sitesi kurmuşlsunuz kara düzen iş yapmadığınız belli. Fiyatlarınız falan belli. Bir kurumsallık havası var yani. Telefon açıyoruz adam gel diyor gidiyoruz ne haycan var elinde ne kurban tuhaf tuhaf işler işte.

  • ne biçim biryermiş öyle ya. O şekilde iş mi olur ama bizim milletimizden hersey beklenir. Bu devirde adam gibi esnaf bulmak zorlaşmaya başladı. Bir koyun almak bile bu kadar zor olabiliyor. Aradığın zaman bulamıyorsun. Bende adaklık arıyorum da sonunda buldunuz mu peki güvenebilecek bir yer var mı nerden almaı önerirsiniz. Koyun fiyatları ne durumdadır acaba

   • Ali bey benim size önerebileceğim bir yer yok. Bu siteden alın isterseniz. Koyun fiyatları falan da burada yazıldığı gibi piyasada aşağı yukarı amaburadak fiyatlar piyasada bulabileceğiniz fiyatların en alt seviyesidir bence. Ben kurbanı kestirdim ama bir sürü zorluk çektimç Kestirdiğim yerden memnun kalsam önerirdim ama bu siteyi daha önce bulmuş olsaydım buradan kestirirdim.

    • Çok teşekkür derim Allah razım olsun. Bende buradan koyun alayım bari. Memnun kalırsam buraya yazarım ondan sonra belki koyun almak isteyen olursa ona göre yönlendirmiş oluruz. Hayırlı günler.

 4. kurbanlık fiyatları

  sitenizi inceledim fiyatlarınız gerçekten böyleyse birkaç tane kutbanlık koyun kestirmek istiyorum. Telefon numaram: 05********** arayabilirseniz hemen sipariş vereceğim. Biz birkaç aile olarak yılda bir iki defa bu şekilde koyun kestiriyoruz. Memnun kalırsak sürekli devam etme imkanımız olur inşallah. Hayırlı günler

  • Bizde müşteri memnuniyeti esastır efendim.
   İnşallah buyrun gelin kurbanınızı keselim bizden daha iyi fiyat verebilecek bir yer olacağını sanmıyorum. Kalite konusunda da uzman kasap ekibimiz ve hijyenik kesimhanemiz ile hizmetinizdeyiz. İslami kriterlere uygun olarak hayvanlarınızı en hijyenik ortamlarda kesip teslim ediyoruz .

 5. birkaç yerde baktım koyun fiyatları oldukça yüksek sizde neden düşük fiyatlar. 14-15 liraya koyun fiyatları var. Eğer hayvanlarınız da iyi beslenmişse bir adak adamıştım onu kestirmek isterim.

  • Tabiki, yukarıda iletişim bilgilerimiz yazıyor ararsanız detaylı bilgi verebiliriz. Koyunlar, sitemizdeki gotograflardan görebiloeceğiniz gibi kendi meralarımızda otlaklarımızda kendi kendine otlayarak organik bir şekjilde beslenmektedir. Kış aylarında mecburen koyunlarımıza yem veriyrouz ama genellikle yazdan kurutulmuş otları veriyoruz. Suni yem kullanmadan doğal olarak beslenen koyunlarda GDO veya hormon gibi herhangi zararlı uygulamalar bulunmamaktadır.

 6. Bu kredi çıktı herşey alt üst oldu kredi zamanı 800 tl olan hayvan şimdi 250 tl kendi karnımıza bıraktık hayvanlarımızın karnına doyuramıyoruz allah sonumuza hayır etsin

 7. kesende satanada ALLAH yardım etsinn bir kilo saman
  birlira grisi hikaye bir askeri ücret malumm

 8. merhabalar güngörende satış yeriniz varmı habiplerde arnavutköyde dolaşmak istemiyorum.bilgi verirseniz sevinirim. iyi bayramlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*